מאמרים

לקחת משכנתא - המשך למאמר

משכנתא זהו ללא ספק רעיון ותופעה הבאה לקראתם של האנשים הפרטיים, אך אם לא שמים לב, אם לא חושבים קדימה ודואגים להכנסות קבועות במשך הזמן, תשלום המשכנתא יכול להפוך למרדף אינסופי, לסיוט שלא נגמר ונמרח על שנים רבות.

לכן יש להיות אנשים המסוגלים לחשוב קדימה. לא רק במה שנוגע למשכנתא, הרי זו יכולת מבורכת ומעוררת ביטחון בכל תחום שהוא בחיי האדם, אך מאחר והתחייבות המשכנתא כל כך ארוכה, יש לנקז תשומת לב רבה לעניין ובהחלט לדוחק נושאים אחרים לשוליים אם חלוקת הקשב, הריכוז והממון לא מתאפשרת בצורה שווה ושווה בין שאר הדברים בחיים. יש לדאוג לכך שלמתחייב תהיה עבודה קבועה עם הכנסה קבועה בכל חודש, יש לדאוג לכך שלא מתחייבים על סכומים ובתים שנדמה שאין ביכולת האנשים לשלם עליהם אפילו בתשלומים. לא לקפוץ מעל לפופיק ולרכוש טירה על גבעה מושלגת ורק בגלל שזה מתאפשר עם פריסת המשכנתא, כי הרי העתיד יהפוך להווה, וכשזה יקרה כנראה שיעלו בעיות רבות עם התשלומים.

שוב, משכנתא זה לא כיסא מנהלים מעור השייך לסט של ריהוט משרדי, זה גם לא סל מצרכים חודשי בו רוכשים עגבניות ושמן קנולה, זו התחייבות גדולה, ולכן יש לקחת אותה ברצינות. עם זאת, אין טעם בפחד אלא רק במחשבת תחילה, כי עולם המשכנתא בא לקראת הצעירים, וחכם במקרים רבים לקחת הצעה זו בשתי ידיים וחיוך.

חזרה לחלק ראשון